Kapela

Biografie

Kapela Deathstar vznikla v lednu 2006 ve složení Honza Richter (bicí), Honza Pilař (zpěv, rytmická kytara) a Honza Křemen (baskytara). Na podzim 2006 vyšlo čtyřskladbové demo CD Grey Matter, po kterém původní sestavu doplnil na postu druhé kytary Kamil Dočekal. Takto kapela vydržela koncertovat až do podzimu 2008, kdy ji z pracovních a studijních důvodů opustili jak Honza Křemen, tak Kamil Dočekal.

Během zimy 2008 pak vyšlo druhé čtyřskladbové demo CD Things To Come a drobný posun v hudebním směřování zde již byl znát. Post baskytaristy ve studiu zastal Honza Pilař, s již domluvenými koncerty vypomohl ještě Honza Křemen.

Jaro 2009 přivedlo do kapely bratry Pavla Ševčíka (sólová kytara) a Petra Ševčíka (baskytara) a celý další rok trvalo, než byly připraveny skladby pro první studiový počin. Golden Feathers bylo nahrané během března 2010 ve studiu Hellsound (Honza Kapák) a vyšlo na podzim 2010 s podporou Werewolf Productions.

Další album chtělo již svůj čas, a tak finální podoba Beyond All Fears vznikla až během jara 2013 - poprvé ve spolupráci s Tomášem Raclavským. Vydání desky se uskutečnilo v dubnu 2013 za podpory Radiation Noise Productions.

Zatím nejčerstvějším počinem kapely pro rok 2014 je digitální singl Origin, který opět vznikal ve spolupráci s Tomášem Raclavským, tentokrát již v jeho Babylon Studios.

Dosud si kapela kromě menších koncertů a open-air festivalů v ČR vyzkoušela mnohokrát také německé publikum, zavítala také do Holandska a Polska. Z odehraných domácích akcí stojí za zmínku několik ročníků festivalu Winter Metal Attack nebo původní November Massacre Tour vzniklé ze spolupráce Deathstar a Tortharry.

Současní členové

Jan Pilař - kytara, zpěv (2006 - současnost)
Pavel Ševčík - sólová kytara (2009 - současnost)
Petr Ševčík - baskytara (2009 - současnost)

Dřívější členové

Jan Richter - bicí (2006 - 2016)
Jan Křemen - baskytara (2006 - 2008)
Kamil Dočekal - sólová kytara (2006 - 2008)